Twój koszyk
Wartość 0,00 PLN
Ilość pozycji 0
Do darmowej wysyłki brakuje 200,00 PLN

ISPAGUL, zioło, BABKA JAJOWATA, na zaparcia, 100g

Indeks towarowy: 1057
  0/5   opinie
Skład:
Seria:
Producent: HERBA STUDIO MŚCISZ I WSPÓLNICY SP.J.
10,99 PLN
Opakowanie
100g

Skład
Łupina nasienna babki jajowatej zawiera polisacharydy śluzowe, związki irydoidowe.
Zawartość opakowania: Nie rozdrobnione łupiny nasienne babki jajowatej (Plantago ovata FORSSKAL).

Charakterystyka
Babka jajowata Plantago ovata Forssk. (syn. Plantago ispaghula Roxb.) jest rośliną uprawianą w Indiach i Pakistanie. Surowcem leczniczym są zarówno całe nasiona (Plantaginis semen) jak i otrzymywane z nich łuski (Plantaginis ovatae seminis tegumentum). Nasiona oraz łuski babki jajowatej stosowano w medycynie tradycyjnej Azji w zaparciach oraz biegunkach, wzdęciach oraz w zapaleniu pęcherza. W Europie używano łupinę nasienną babki jajowatej już w XIX wieku. W Farmakopei Brytyjskiej z roku 1914 znajdziemy Plantago ovata opisane jako środek przeczyszczający - Decoctum Isphagulae. Nasiona/łupiny babki jajowatej zawierają polisacharydy śluzowe , które wiążą wodę i pęcznieją tworząc łagodzący żel lub lepki roztwór w jelitach. Dzięki zdolności wiązania wody w okrężnicy kał jest rozmiękczany i jego masa powiększa się, co ożywia perystaltykę i zmniejsza czas przebiegu. W ten sposób nie powstaje nieprzyjemny efekt przeczyszczający ale ułatwione wypróżnianie. Systematyczne stosowanie nasion/łuski Plantago ovata zapobiega zaparciom i zapewnia regularne, prawidłowo uformowane stolce. Jest to szczególnie wskazane w przypadkach otyłości, w okresie klimakterium czy kuracjach odchudzających. Zdolność do obfitego absorbowania wody i przekształcania płynu w jelitach do bardziej lepkiej masy powoduje, że łupina nasienna babki jajowatej jest również skuteczna w łagodzeniu objawów biegunki, umożliwiając wydalanie uformowanego kału. Dodatkowo, przyjmowanie łupiny nasiennej babki jajowatej zmniejsza poziom cholesterolu całkowitego i frakcji LDL w surowicy krwi. Jest to efekt wtórny spowodowany przez przyspieszenie pasażu jelitowego i wiązanie przez śluz cholesterolu.

Działanie
W zaparciu: wskutek zwiększenia objętości stolca - skrócenie czasu przesuwania.

W biegunkach: wskutek wiązania wody-przedłużenie przesuwania upłynnionej treści jelitowej. Spadek poziomu cholesterolu w surowicy.

Zastosowanie
Zaparcia nawykowe, choroby w których pożądane jest wypróżnienie miękkim stolcem np. przy szczelinach odbytu, hemoroidach, po zabiegach operacyjnych na prostnicy i odbycie, w czasie ciąży. Pomocniczo w biegunkach różnorodnego pochodzenia oraz w podrażnieniu jelit.

Dawkowanie/Sposób użycia
Sposób przygotowania: Łyżkę łupin lub zawartość saszetki wymieszać przynajmniej z 150 ml (3/4 szklanki) wody, soku jogurtu lub płatków śniadaniowych, dobrze wymieszać i wypić. Łupiny można również dodać do żywności i popić 150 ml płynu. Przyjmować rano i wieczorem popijając obficie wodą. Dawka dobowa: 4-20 g.

Informacje dodatkowe
Przeciwwskazania: Patologiczne zwężenia przewodu pokarmowego, zagrażająca bądź istniejąca niedrożność jelit, ciężka do opanowania cukrzyca. Nie zaleca się stosowania środka w przypadku silnych biegunek, którym towarzyszy gorączka. Interakcje:Przy jednoczesnym doustnym podawaniu leków ich resorpcja może być opóźniona. U cukrzyków prowadzących kurację insulinową może wystąpić konieczność obniżenia dawki insuliny.
Twoje imię
Komentarz
ocena
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii

Informacje

Zakupy

Współpraca z nami

Copyrights by PANACEUM Magdalena Kamińska
Tworzenie stron WWW: aptus.pl