Twój koszyk
Wartość 0,00 PLN
Ilość pozycji 0
Do darmowej wysyłki brakuje 200,00 PLN

SCHOLL Krem Przeciwgrzybiczny do stóp, na grzybicę, 15g

Indeks towarowy: 7716
  0/5   opinie
Skład:
Postać:
Seria:
23,99 PLN
Opakowanie
15 g

Charakterystyka
Scholl krem przeciwgrzybiczy to lek do stosowania zewnętrznego, z grupy alliloamin o szerokim spektrum działania przeciwgrzybiczego. W małych stężeniach wykazuje działanie grzybobójcze w stosunku do dermatofitów, a ponadto działa na pleśnie i niektóre grzyby dimorficzne

Działanie
Mechanizm działania substancji czynnej - terbinafiny polega na specyficznym hamowaniu we wczesnym etapie biosyntezy steroli grzybiczych. Prowadzi to do deficytu ergosterolu i do kumulacji wewnątrzkomórkowego skwalenu, co w efekcie powoduje śmierć komórki grzyba. Terbinafina działa poprzez hamowanie epoksydazy skwalenowej w błonie komórkowej grzybów. Enzym epoksydaza skwalenu nie jest związany z układem cytochromu P450. Mniej niż 5% dawki podanej zewnętrznie jest wchłaniane ogólnie i w związku z tym jej działanie ogólne jest niewielkie. Leczenie grzybicy stóp ("stopa sportowca”) wywołanej przez Trichophyton (np. T.rubrum, T.mentagrophytes, T.verrucosum, T.violaceum) oraz Epidermophyton floccosum.

Przeciwskazania
Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu.
Nie stosować na otwarte rany ani uszkodzoną lub podrażnioną skórę.

Stosowanie
Miejscowo, na skórę.

Dorośli i osoby w podeszłym wieku: 1 lub 2 razy na dobę przez 7 dni. Należy nakładać cienką warstwę kremu na chorobowo zmienione miejsca na skórze oraz wokół nich i delikatnie wcierając. Przed zastosowaniem należy dokładnie umyć i wysuszyć chorobowo zmienione miejsca. W razie zmian chorobowych w fałdach skórnych (między palcami) można nałożyć opatrunek z gazy, zwłaszcza na noc. Poprawa objawów klinicznych zwykle następuje już po kilku dniach leczenia. Nieregularne podawanie, lub przedwczesne przerwanie leczenia grozi nawrotem choroby. Jeśli po 2 tygodniach od rozpoczęcia leczenia nie stwierdza się poprawy, należy zasięgnąć ponownej konsultacji lekarskiej.
Twoje imię
Komentarz
ocena
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii

Informacje

Zakupy

Współpraca z nami

Copyrights by PANACEUM Magdalena Kamińska
Sklepy internetowe: sklepy-internetowe.pl