Twój koszyk
Wartość 0,00 PLN
Ilość pozycji 0
Do darmowej wysyłki brakuje 200,00 PLN

SCHOLL Krem Przeciwgrzybiczny do stóp, na grzybicę, 15g

Indeks towarowy: 7716
  0/5   opinie
Seria:
Skład:
Postać:
23,99 PLN
Opakowanie
15 g

Charakterystyka
Scholl krem przeciwgrzybiczy to lek do stosowania zewnętrznego, z grupy alliloamin o szerokim spektrum działania przeciwgrzybiczego. W małych stężeniach wykazuje działanie grzybobójcze w stosunku do dermatofitów, a ponadto działa na pleśnie i niektóre grzyby dimorficzne

Działanie
Mechanizm działania substancji czynnej - terbinafiny polega na specyficznym hamowaniu we wczesnym etapie biosyntezy steroli grzybiczych. Prowadzi to do deficytu ergosterolu i do kumulacji wewnątrzkomórkowego skwalenu, co w efekcie powoduje śmierć komórki grzyba. Terbinafina działa poprzez hamowanie epoksydazy skwalenowej w błonie komórkowej grzybów. Enzym epoksydaza skwalenu nie jest związany z układem cytochromu P450. Mniej niż 5% dawki podanej zewnętrznie jest wchłaniane ogólnie i w związku z tym jej działanie ogólne jest niewielkie. Leczenie grzybicy stóp ("stopa sportowca”) wywołanej przez Trichophyton (np. T.rubrum, T.mentagrophytes, T.verrucosum, T.violaceum) oraz Epidermophyton floccosum.

Przeciwskazania
Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu.
Nie stosować na otwarte rany ani uszkodzoną lub podrażnioną skórę.

Stosowanie
Miejscowo, na skórę.

Dorośli i osoby w podeszłym wieku: 1 lub 2 razy na dobę przez 7 dni. Należy nakładać cienką warstwę kremu na chorobowo zmienione miejsca na skórze oraz wokół nich i delikatnie wcierając. Przed zastosowaniem należy dokładnie umyć i wysuszyć chorobowo zmienione miejsca. W razie zmian chorobowych w fałdach skórnych (między palcami) można nałożyć opatrunek z gazy, zwłaszcza na noc. Poprawa objawów klinicznych zwykle następuje już po kilku dniach leczenia. Nieregularne podawanie, lub przedwczesne przerwanie leczenia grozi nawrotem choroby. Jeśli po 2 tygodniach od rozpoczęcia leczenia nie stwierdza się poprawy, należy zasięgnąć ponownej konsultacji lekarskiej.
Twoje imię
Komentarz
ocena
Ten produkt nie posiada jeszcze opinii

KAILAS krem ajurwedyjski

na trądzik, odleżyny, rany, grzybicę i inne problemy skórne

DERMENA

czyli kompleksowa kuracja na wypadanie włosów - pełny asortyment, polecamy!

Informacje

Zakupy

Współpraca z nami

Copyrights by PANACEUM Magdalena Kamińska
Sklepy internetowe: sklepy-internetowe.pl